Jak pisze Polsat News, rządy coraz częściej ostrzegają przed przerwami w dostawie prądu. Przerwy w dostawie pr" /> Jak pisze Polsat News, rządy coraz częściej ostrzegają przed przerwami w dostawie prądu. Przerwy w dostawie pr" />

Ładuję...

CezaryWielgus.pl
CezaryWielgus.pl

PROGRAMISTA GRAFIK

W styczniu bardzo możliwe są blackouty, czyli długie przerwy w dostawie energii elektrycznej

godz. 15:36, poniedziałek 15 listopada 2021

Jak pisze Polsat News, rządy coraz częściej ostrzegają przed przerwami w dostawie prądu. Przerwy w dostawie prądu nie są zaskakujące w wielu krajach europejskich, a mieszkańcy najbardziej wrażliwych regionów nawet się do nich przyzwyczaili.

Austriackie władze wyprodukowały nawet specjalny film pokazujący rodzinę spożywającą wspólny posiłek. Są spokojni, gdy gaśnie światło, co oznacza, że są zaznajomieni z tym, co dzieje się dalej. Latarka ląduje na środku stołu, pojawiają się świece i wszyscy kontynuują posiłek. Oprócz tego Ministerstwo Obrony rządu austriackiego zasugerowało włączenie tego rodzaju rzeczy do swojego domu: świece, baterie, zapałki, radio tranzystorowe, apteczka pierwszej pomocy, woda pitna, żywność w puszkach.

Austriacki resort obrony ostrzega przed używaniem samochodów podczas długiej przerwy w dostawie prądu. Jednym z powodów jest fakt, że w takich okolicznościach sygnalizacja świetlna może nie działać prawidłowo.

Niemcy mają własne procedury

„Polsat News” donosi także o niemieckich procedurach. Zachodni sąsiedzi sugerowali, aby ludzie organizowali swoje ubrania na co najmniej pięć dni na członka rodziny, z „porcją” apteczek, artykułów higienicznych i żywności. Szwajcarskie władze ostrzegają ludzi, aby zwracali uwagę na przerwy w dostawie prądu, sugerując, że prawdopodobieństwo utraty zasilania jest dość wysokie.

Mylą się ludzie, którzy myślą, że następna era rozwoju ludzkości to tylko kryzys. Bez nauki życie nie będzie miało możliwości rozwoju. Dlatego bez nauki w przyszłości życie nie będzie istnieć. Jednak, mimo że dostępnych jest obecnie wiele nowych technologii, elektryczność jest nadal absolutną podstawą.

W przypadku przerwy w dostawie prądu nie powinno dziwić, że rządy ostrzegają obywateli. Zazwyczaj jest to okres krótszy niż 12 godzin i może dotyczyć niektórych bardziej niż innych. Zidentyfikowaliśmy obszary w Polsce, w których mogą wystąpić zakłócenia przez kilka dni w przypadku awarii systemu.

Eksperci zwracają uwagę, że Niemcy nie są przewrażliwione i od lat ostrzegają przed potencjalnymi blackoutami. To może być zima blackdownów, z której polskie władze prawdopodobnie nie do końca zdają sobie sprawę – ich ceny energii elektrycznej wzrosły w 2022 roku, co może prowadzić do bardziej kosztownych sieci.

Warto również wspomnieć, że przerwy w dostawie prądu częściej prowadzą do innych problemów, takich jak zrekompensowanie braku prądu (np. od dostawcy). Ale jest w tym tak wiele interesujących rzeczy, że prawdopodobnie powinno się to zająć osobno.

Nasza polityka to 0 reklam i zbędnych powiadomień, jeśli chcesz nasz wesprzeć udostępnij ten materiał na Facebook. Dziękujemy!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *