cezarywielgus.pl

Ładuję

Wielka umowa handlowa to broń Chińczyków

Wielka umowa handlowa to broń Chińczyków

Nie mogło być lepszego momentu, w którym Chiny ogłosiłyby tak wielką umowę handlową.

Co więcej, wśród wielu dzikich kart, które Pekin mógł wykorzystać w okresie politycznej próżni w USA, wybór liberalizacji handlu jest wielkim plusem dla wizerunku Chin i prawdopodobnie bardziej istotnym z ekonomicznego punktu widzenia niż jakakolwiek inna, bardziej agresywna opcja, jaką media były dyskutować, od Tajwanu po Morze Południowochińskie download terraria for free.

Niemniej jednak należy zauważyć, że negocjacje RCEP ciągnęły się przez osiem lat, a ostateczne porozumienie zostało osłabione pod względem kluczowych środków liberalizacyjnych disney infinity 3.0.

Nie tylko zasięg geograficzny był większy w momencie rozpoczęcia negocjacji – obejmował Indie – ale także zakres liberalizacji był większy generalvollmacht kostenlos herunterladen. Co więcej, gdy RCEP wystartował jako odpowiedź na Partnerstwo Trans-Pacyfiku (TPP), strategiczna rywalizacja USA-Chiny dopiero się zaczynała, a teraz ciągnie członków RCEP w różnych kierunkach download vpn uni würzburg.

Najlepszym przykładem są niedawne tarcia handlowe między Chinami a Australią, ale może być wiele innych. Z tego samego powodu coraz powszechniejsze sankcje USA wobec celów w Chinach nie pomogą w sukcesie RCEP powerpoint downloaden kostenlos.

Podczas gdy Stany Zjednoczone – i Europa – są głównymi przegranymi pozostającymi poza tą umową, największym zwycięzcą niekoniecznie muszą być Chiny. Chiny bez wątpienia odniosą korzyści, ale inni członkowie RCEP mogą odnieść jeszcze większe korzyści.

Chiny napotkają mniej barier w eksporcie do reszty Azji (w tym w handlu elektronicznym). Ale Stowarzyszeniu Narodów Azji Południowo-Wschodniej z jednej strony, a Korei Południowej i Japonii z drugiej strony łatwiej będzie zbudować swoje łańcuchy wartości, w których produkcja odbywa się w ASEAN z inwestycjami w Azji Północno-Wschodniej.

W rzeczywistości kraje ASEAN otrzymują coraz więcej bezpośrednich inwestycji zagranicznych (bezpośrednich inwestycji zagranicznych) w produkcję z Japonii, Korei Południowej i Tajwanu, które są już większe niż ich BIZ do Chin. Tak gwałtowny wzrost inwestycji w ASEAN jest nie tylko odpowiedzią na wyższe koszty pracy w Chinach, ale ma również na celu zdywersyfikowanie się od nadmiernie skoncentrowanego na Chinach łańcucha wartości.

Dzięki temu wzrosła również integracja handlowa Japonii, Korei Południowej i Tajwanu w ramach ASEAN, zwłaszcza w przypadku koncentracji na towarach pośrednich. W tym kontekście ASEAN prawdopodobnie zwiększy swoje własne moce produkcyjne dzięki BIZ z Azji Północno-Wschodniej. Jednak znaczna część końcowego popytu może nadal pochodzić z Chin.

Podsumowując, chociaż faktyczny wzrost dostępu do rynku pozostanie ograniczony wśród niektórych członków RCEP (takich jak Australia i Chiny), znaczenie tej umowy jest dla świata, aby zdać sobie sprawę, że Azja jest nadal zależna od rynku chińskiego i azjatyckiego. kraje nie mogą przepuścić okazji lepszego (nawet jeśli nadal ograniczonego) dostępu do rynku w Chinach.

Jeśli chodzi o względnych przegranych poza umową, takich jak Stany Zjednoczone, możemy sobie wyobrazić, że nadchodząca administracja Joe Bidena wkrótce zareaguje, angażując się w negocjacje w sprawie umowy handlowej z Azją.